Doğalgaz faturası 468lira! | Polis Forum
  1. Forumda sizden para isteyen kişilere asla itibar etmeyiniz. Kimseye 1 tl dahi göndermeyiniz. Bu konuda site yönetimi olarak sizleri uyarıyoruz. Doğacak sonuçlardan kullanıcılar sorumludur.

Doğalgaz faturası 468lira!

wiya 20 Aralık 2016

1. wiya

wiya Komiser

264
    138
    0
    Kime bağırıp çağıralım kime icimizi dökelim bilemedim,gece gece gördüm komidinin oraya koymuşlar faturayı,468tl gelmis doğalgaz ,beni yaksalardi daha iyiydi !!!Hem bi işe yaramış olurdum bu ne ya 468lira .Hani biz Şubat'ta veriyorduk buna yakın olanını.bu sene harbiden kış değil de ekonomi çetin geçecek.Gece gece kavga nedeni hee bu.bi elektrik geliyor bu doğalgaz geliyor ayda kesin iki kavga var .

2. Xeana

Xeana Administrator Yetkili Kişi

470
    491
    0
    Devrem o gazın varya 7 aylık bebe var evde yoksa yakmam battaniyede yatar otururum bu sene hiç insafı yok gazın.Bu ay bende 400 bekliyorum.

3. fveh23

fveh23 Komiser

231
    122
    0
    Ben ilk defa doğalgazlı bir evde oturuyorum bende yüksek bekliyordum 130 lira geldi geçen ay ama bu ay kesin sizin dediginiz fiyatları bulur...hesapladım metreküpü 0.90 kuruş nerdeyse 1 lira doğru düzgün ısıtmayan bir şeye niye bu kadar para veriyoruz anlamadim...kömürün Allahına kurban ya...

SM-N9000Q www.polisforum.net mobil uygulaması ile gönderildi.

4. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Bizim kartlı Allahtan. Yazdan almaya başlıyoruz kısımda üstüne ekleyince yaz kış ortalama 200 luk almış gibi oluyoruz. 200x12

Deniz bunu beğendi.
  5. fveh23

fveh23 Komiser

231
    122
    0
  6. tzadkiel

tzadkiel Polis Memuru

70
    36
    0
    Kartlı doğal gaz sayacı takılı olması lazım onun için.Ne zaman istersen dolum noktalarından kartına gaz yükletebilirsin.Bazen zam gelmeden önce bilgilendirme olduğunda;kartı olanlar önceden yükleme yapabiliyor ve zamdan etkilenmiyor.Ama sıra beklemek insanı çileden çıkartabilir.Gözümle birkaç defa görmüşlüğüm vardır.Ben Ankara'da kış dönemi günlük ortalama yaktiğim gaz 8 metreküp civarı olurdu.

7. fveh23

fveh23 Komiser

231
    122
    0
    O çok iyiymis ya paran oldukca 10 20 alacan o zaman...aslında telefon su elektirik hepsi oyle olacak on numara olur valla...

8. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Yok yok artık öyle değil.

Yaklaşık 2 3 yıldır yazın 100 yada 120 tl. Den fazla gazalamıyorsun. Yasaklandı birikim yapılmaması için.

Onun için aylık 100 150 alıyoruz yazın.

Kışın kota yükseltiliyor.

9. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Valla ankara dayiz. Şuan 60 70 derecede yanıyor. Yine de ev sıcak değil normal.

Zaten son derece 80.

10. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.603
    0
    Kömür kalorifer daha mi iyi doğalgazda yani maddi anlamda

11. kertenkelebek

kertenkelebek Polis Memuru

58
    45
    0
    Ankara'dayım bende Doğalgazdan muzdaribim, elektrik de yüksek geldi. üstelik bu sene kış çetin geçecek gibi Ocak ve Şubat ayında faturalar el yakacak :/

eecd bunu beğendi.
  12. fveh23

fveh23 Komiser

231
    122
    0
    Gecen ay 120 lira ile kurtardık...bu ayda 18. gün itibariyle 80 lira civarında tabi yanlış hesaplamadıysak

13. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Tıkır tıkır ilerliyor valla sayaç.

14. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.603
    0

kıs sende niraz yenge devremin ocagına incir agfacı dikme :)

wiya bunu beğendi.
  15. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Valla kardeşim 2 çocuk var Ela nin hasta olmaması lazim çünkü ilaç kullanması yasak. Mecburen yakiyoruz.

İki gündür kar yağdı hava yumuşadı biraz.

Gozunu seviyim yaz mevsiminin.

16. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Sizin komşular iyi yakıyor yukunuzu hafifletiyor anlaşılan.

Bize 120 lik gaz rüya gibi.

fveh23 bunu beğendi.
  17. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.603
    0
    ŞAKA BENİMKİDE ABLA ZATEN.HAKLISIN BİZ NEYSEK DE ÇOCUKLARIN ÜŞÜMEMESİ LAZIM HELE DE ELA YİĞENİMİZİN ALLAH HERKESE YAR VE YARDIMCI OLSUN

eecd bunu beğendi.
  18. fveh23

fveh23 Komiser

231
    122
    0
    Valla yenge hanım ben antalyadan şarka geldim bu sene...doğalgaz tecrübem pek yok hatta hiç yok...gecen ay 120 geldi bende hesapladım metreküpü 0.90 kuruşa geliyor bu ayda yaklaşık 20 gün oldu hesap şaşmazsa şu an 80 civarı...ancak biz sizler gibi değilız cocuk yok ikimizde calisiyoruz sabahları evde yokuz normal heralde...

eecd bunu beğendi.
  19. kertenkelebek

kertenkelebek Polis Memuru

58
    45
    0
    Bana doğalgaz mı kullanıyorsun diye sorduklarında;
    - evet, her sabah sayaç endeksine bakanlardanım diyorum :)))

eecd bunu beğendi.
  20. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.603
    0
    Kertenkelebek gozun bozulmasin devrem dikatet ha

kertenkelebek ve eecd bunu beğendi.