Emniyet Hizmetleri Disiplin Yönetmeliğine Göre Ceza Alanlar | Sayfa 4 | Polis Forum
  1. Forumda sizden para isteyen kişilere asla itibar etmeyiniz. Kimseye 1 tl dahi göndermeyiniz. Bu konuda site yönetimi olarak sizleri uyarıyoruz. Doğacak sonuçlardan kullanıcılar sorumludur.

Emniyet Hizmetleri Disiplin Yönetmeliğine Göre Ceza Alanlar

enricco 8 Kasım 2016

1. Mete

Mete Komiser

203
    79
    0
    Kocaeli idare mah ihrac olan bir polisin kararini iptal etti. boru degil ihrac olan adami meslege geri dondurdu
    Onun icin ben umitliyim yerel mahkemesi olmazsa danistay butun dava acilmis disiplin kararlarini iptal edecek.
    Danistayda bir cok dosya var suan subat gibi karar cikabilir ve diger davalara emsal olur

2. Mete

Mete Komiser

203
    79
    0
    Onun icin ceza alan herkes sureyi gecirmeden davayi acsin danistayin lehimize verecek bir karari devam eden butun davalari etkiler

3. egeli

egeli Bekçi

22
    9
    0
    arkadaşlar traji komik bi olay anlatayım ildısından hastane dönusum cumartesiye denk geldi baslama icin idari buroya gittim idari büro kapalı oldugundan baskada sıralı amir olmadıgından sube müdürümü aradım ve geldiğimi idari büronun kapalı olduğunu baslama yapılamadıgını belirttim(bu ara ben c dilimiyim hafta sonu görevim yok) eşimde refaketcim ve aynı şubede görevliyiz müdürüm ben baslamanızı yaparım dedi

bu konu ile alakalı 9 ay sonra bana sorusturma acıldı bende yukarad yazdıhgımgibieşimde aynı sekilde ifade verdi müdürümdeaynı sekilde ifade verdi hstalık asamasında sürekli bilgi verdiğimi cumartesi idari büroya baslama icin geldiğimi fakat görev yogunlugundan idari büroda kimse olmadıgını personelin yani benim ve eşimin hafta sonu görevimiz olmadıgından pazartesi görev yerine gelin dediğini belirtmesine ragmen 2 gün göreve gelmemekden 10 ar gün maaş kesimicezası aldık

şimdi izlemem gereken yol nedir tesekkur ederim

4. ManOfLove

ManOfLove Komiser Yardımcısı

173
    211
    0
    Bolge idare mahkemesine basvurmak yaklasik yogunluga gore 2 sene kadar surer davan. Sonuc lehine olur. Yurutmeyi durdurmali acmayi dusunuyosan maddi yonden cok ama cok zorlandigini dilekcende belirt aksi halde yd talebin 100de 90 magduriyetin olmadigindan olumsuz sonuclanir.

5. Kolpacı33

Kolpacı33 Komiser Yardımcısı

150
    113
    0
    Dostum esin ve sana ceza verdiler diye anladım.. dava dilekçesi ni hazirlariz yanlız soruşturma evrakları verdiğin ifade onların suçlamaları lazım cezan bozulur %90

6. egeli

egeli Bekçi

22
    9
    0
    suclama belli ben atarım evragı size şöyle bi sacmalık daha var beni ifadeye cagırdıklarında suc tarihi ile sorusturma tarihinin arasında 9*10 aylık bi sure vardı ki bu sure zaman asımına girer bimerden sordugumda aldıgım cevap su sekildeydi zaman asımı icin tarih önemli degil önemli olan valinin konudan haberdar olmasıymıs yani il valisine 40 sene sonra benle alakalı dosya götursen 40 sene sonra dava acacaklar akıllara ziyan masallahhhhh

7. Kolpacı33

150
    113
    0
  8. egeli

egeli Bekçi

22
    9
    0
    eyvallah kardeşimmm atıcam

9. egeli

egeli Bekçi

22
    9
    0
    hatta attım

10. poliyilmazz

poliyilmazz Komiser

214
    168
    0
    şimdi arkadaşlar benim 6 adet icram var bunlardan biri geldi bana soruşturma açtılar hemen 20 ay kıdem tenzili cezası yedim.borç ödememeyi alışkanlık haline getirmekten.bir sonraki dosya yine geldi ve bana yine soruşturma açmışlar..kesin yine ceza yiyeceğim..bu nasıl iştir.başka yerlerde adamlara 3 yada 5 icrada bir soruşturma açılırken burada adamlar gelen her icra dosyasına tek tek soruşturma açıyorlar.böyle giderse yeni disiplin tüzüğüne göre borçtan ihraç olacaz..çaresi nedir bunun.öde diyeceksiniz belki de imkanımda yok ödemeye ne yapmam lazım.bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

11. Serpingo38

Serpingo38 Yeni Üye

3
    0
    0
  12. Kolpacı33

150
    113
    0
    İlk cezayı ne zaman aldin. 2 ci açılan soruşturma ile ilgili ifade versin mi vermediysen hafta sonu goruselim öyle ver yine ceza alacaksin ama o kesin.. ondan sonra dava açmamiz gerekecek..

13. poliyilmazz

poliyilmazz Komiser

214
    168
    0
    ilk cezayı yaklaşık 1 yıl önce aldım.2.sinde ifade verdim evet.ceza gelecek zaten o kesin.

14. Kolpacı33

150
    113
    0
    Gelecekse bizde bozarız.. ama ilk aldigin ceza çok 10 ay olması lazımdı hemen 20 ay veremezler ama çok sure gecmiş

15. Mete

Mete Komiser

203
    79
    0
    Anayasa mahkemesinin verdiği sürede sona yaklaşıyor bizim disiplin kanunu ne zaman çıkacak acaba

16. Kolpacı33

150
    113
    0
    Su ortamda zor cikarirlar

17. poliyilmazz

poliyilmazz Komiser

214
    168
    0
    evet 10ay olması lazım ondan 2 yıl önceside bir ceza almıştım o 10 aydı.bu 2.si 20 bu gelecek olanda 24 ay gelir herhalde.

18. ykp4453

ykp4453 Komiser Yardımcısı

194
    78
    0
    arkadaşlar ıdare mahkemesıne dılekce yazacagımda bu konuda ornek dılekce var mı ben sımdı 2 farklı ceza aldım tek dılekceyle mı basvuru yapacağım ve başvurumu nereye yapacağım ? Bu knuda Bilgisi Olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

19. ykp4453

ykp4453 Komiser Yardımcısı

194
    78
    0
    Bu Konuda Bilgisi Olan Arkadaşlar beni bilgilendirirlerse Çok Sevinirim

20. dewaz

dewaz Bekçi

12
    6
    0

Arkadaşlar yukarıda bahsi geçen Danıstay idari davalar kurulu kararı'nın tarih ve sayısını paylaşabilecek varmı. Teşekkürler..