Engelli Yakınları | Sayfa 2 | Polis Forum
  1. Forumda sizden para isteyen kişilere asla itibar etmeyiniz. Kimseye 1 tl dahi göndermeyiniz. Bu konuda site yönetimi olarak sizleri uyarıyoruz. Doğacak sonuçlardan kullanıcılar sorumludur.

Engelli Yakınları

enricco 8 Kasım 2016

1. sarfınazar

sarfınazar Komiser Yardımcısı

115
    62
    0
    Arkadaşım geçen seneki egm genelgesi ile (engelli yakını olan personel) durum bildirir raporları kalktı, artık o raporlar geçerli değil. Şark muafiyetinde ve tayinlerde %50 ve üzeri ağır özürlüler yada ağır özürlü olmasalar dahi % 80 ve üzeri raporu olanlar tayin olur, 8 / 5 çalışma konusunda ise sadece ağır özürlü ise bu haktan yararlanabilirler. Tayin isteyeceksen kesinlikle özürlü sağlık kurulu raporu almak zorundasın. Durum bildirir raporu hiçbir işine yaramaz, il merkezinde isen sosyal hizmetler şube müdürlüğünden sağlıklı bilgi alabilirsin,

Sent from my iPhone using Polis Forum

2. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Çok teşekkür ederim istediğim böyle bir bilgiydi açık ve net. Şimdi o zaman sil baştan tekrar heyete sokmam gerekecek. Ağır ibaresini duymuştum ama %80 konusunu hiç bilmiyordum. Bu konuda emin misiniz? Sosyal hizmetlere erişim imkanım fazla yok da, yönetmelikte yazıyor mu %80 konusu?

sarfınazar bunu beğendi.
  3. sarfınazar

115
    62
    0
    Atama yönetmeliğinde değişiklik olmadıysa % 80 üzeri özürde ağır engelli şartı aranmıyordu. İl emniyet sosyal hizmetler şube müdürlüğünü telefonla ara onlar kafandaki sorulara cvp verirler

4. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Teşekkür ederim tekrar, haftaiçi arayıp sorarım ama yine de bilgisi olan arkadaşlarım o zamana kadar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

mutlu bunu beğendi.
  5. ademiyet

ademiyet Bekçi

31
    7
    0
    Arkadaşlar yüzde 50 ve üzeri olması yeterli diye biliyorum. Ağır engelli diye bir şart yok. Ama yeni ciktiysa bilmiyorum.

6. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Güncel...

7. sparke

sparke Yeni Üye

3
    0
    0
    Sogudan batiya tayin icin kucuk il olan afyona anneme almis oldugum bakima muhtactir hayatini koltuk degnek ile idame ettirir ibareli saglik durum raporu alsam akabinde yuzdelik oran olarak yuzde 50 ustu agir engelli raporuna basvursam sonucunu gidince tekrar yazarim.hangi sartlarda memleketim olan buyuksehir sirasinda ilk olan afyon iline gidebilirim.bu konuda yardimci olabilirmisiniz

8. Zeynel03

Zeynel03 Yeni Üye

1
    0
    0
    Durum bildirir raporunu kabul etmiyor personel şube. İlla sağlık kurulu heyet raporu olacak. Bende sağlık kurulu heyet raporu aldım ama durum bildirir yazdığı için kabul etmediler.

HUAWEI RIO-L01 www.polisforum.net mobil uygulaması ile gönderildi.

9. Baha16

Baha16 Bekçi

11
    5
    0
    EGM 30.09.2015 tarih 44 nolu genelgeden faydalanabilirsiniz
    Birde Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünüz ile görüşüp aşağıdaki haberin kanun maddesini alabilirsiniz

Engelli yakını olana tayin müjdesi:
    Engelli yakını olan memurlar dikkat! Kurumlar arasında farklılık gösteren tayin düzenlemelerine standart geliyor. Asgari yüzde 50 engelli eşi, çocuğu, annesi, babası veya kardeşi olanlar tayin hakkına kavuşuyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, önemli bir yasa taslağı hazırladı. Diğer bakanlıkların görüşüne sunulan taslak, engellilere yönelik pek çok düzenleme içeriyor. 'Özürlüler Yasası'nın ismini 'Engelliler Yasası' olarak değiştiren taslak, engelli yakını olan memurların tayin konusunu düzenliyor. Her kurumun kendi içinde farklılık gösteren tayin düzenlemelerine standart getiriliyor.

10. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Son durum şöyle: İstanbul'dayım, Babam %94 ağır Annem %61... Kız kardeşim başka şehirde evli ve şu an hamile. Benim asalet tasdik değil ve memleketim büyükşehir değil. İki günde bir yardım için memlekete gidip geliyorum ve hem maddi hem fiziki olarak çok fazla zorlanıyorum.
    Buna göre;
    Memlekete tayin isteyebilir miyim? En azından 1 saatte gidip gelebileceğim bir komşu büyükşehire isteyebilir miyim?
    Asaleten olmasa da geçici görevlendirme ile gönderirler mi?
    Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilecek biri var mı?

11. sarfınazar

115
    62
    0
    Bulunduğun ilin personel Şubesi ya da sosyal hizmetler Şubesi ile görüş , onlara aldığın sağlık kurulu raporu ile tayinin gerçekleşir diye düşünüyorum. En sağlam bilgiyi personel daire başkanlığını arayarak edinirsin .

12. dyrbkr-21

dyrbkr-21 Başpolis Memuru

84
    54
    0
    Geçmiş olsun kardeşim allahım tez zaman da şifa versin inşallah

13. sparke

sparke Yeni Üye

3
    0
    0
    2.bolgeden 1. Bolgrye verilecek saglik kurulu raporlarin tayin icin son gun ne zaman