EĞLENCE - Kitapla engin deryalara dalmak... | Sayfa 3 | Polis Forum
  1. Forumda sizden para isteyen kişilere asla itibar etmeyiniz. Kimseye 1 tl dahi göndermeyiniz. Bu konuda site yönetimi olarak sizleri uyarıyoruz. Doğacak sonuçlardan kullanıcılar sorumludur.

EĞLENCE Kitapla engin deryalara dalmak...

psiko2323 17 Kasım 2016

1. kertenkelebek

kertenkelebek Polis Memuru

58
    45
    0
    O kitap geçen ay çıktı hemen gidip aldım, yazarın daha önce her temas iz bırakır, son harfiyat, erken kaybedenler kitabını okuyup beğenmiştim.. Müptezeller kitabı ilk başlarda yavan ve sıkıcı gelse de sonraları açılıyor.. Erken kaybedenler kitabını daha çok beğendim.. Belki de çıtayı yüksek tuttuğum için böyle bir izlenim edinmiş olabilirim.. Kitabı okuduktan sonra üzerine konuşmak isterim

psiko2323 bunu beğendi.
  2. psiko2323

psiko2323 Komiser Yardımcısı

178
    152
    0
    Her temas iz birakir ve son hafriyat bende okudum guzel kitaplardi behzat c den cok once cikan kitapti her temas iz birakir ancak bu son kitabi hakkinda olumlu donusler vardi bende oyuzden dusundum.

Sent from my LG-D855 using Polis Forum mobile app

kertenkelebek bunu beğendi.
  3. kertenkelebek

58
    45
    0
    Müptezeller kitabını tavsiye ederim, karakterler çok özgün.. Polislerden "amca" diye bahsediyor :)

psiko2323 bunu beğendi.
  4. fveh23

fveh23 Komiser

231
    122
    0
    En aktif olmasi gereken başlık ancak kimseler yok oysaki güzel edebi tartışmalar yapılabilir...şiir konuşulabilir...tiyatro roman hikaye ve öykü konuşulabilir...kimse demesin japonlar araba üretiyor balık yiyor zekaları o yüzden gelişmiş diye...okuyorlar arkadaş sadece okuyorlar...biz zaten okumuyorduk bir de şu akıllı telefonlar çıktı komple okumaz olduk...ahmet ümit tavsiye eden arkadaşlar olmuş bütün kitaplarını okudum ancak sondan bir onceki kitabi olan beyoglunun en guzel abisinde gezi olaylarini haklı gösterme çabası beni rahatsız etti...turgut üstadın kitaplarını da okudum Allah rahmet eylesin şu çılgın Türkler efsane kitaptı...hele ki Türk askerinin su toplamış ayak tabanını yere vurarak o suyu patlatıp savaşmaya devam ettigi anların anlatıldığı kısım beni çok etkilemisti...benim de naçizane tavsiyem nazan bekiroğlu hoca olacak...kitapları ilk okuyan icin agır gelebilir ancak zamanla verdigi tat damaklarda kalacaktır...özellikle en sade eseri nar ağacı okunarak başlanabilir...saygılar...

SM-N9000Q www.polisforum.net mobil uygulaması ile gönderildi.

wiya ve psiko2323 bunu beğendi.
  5. psiko2323

178
    152
    0
    Gayet guzel ve net sekilde ozetlemissiniz tesekkurler dediginiz gibi umarim en aktif yer burasi olur

6. fveh23

fveh23 Komiser

231
    122
    0
    Devrem meslektaslar haklı gercekten yoğunuz elimize kitap alacak fırsat olmuyor malesef ki...ama oyle bir fırsatı olanlar burdan bir iki kelam etse belki de şu yoğun çalışma saatlerinin daralttığı ufkumuz genişler belki de...

7. kertenkelebek

58
    45
    0
    Ben mümkün olduğunca kitap okumayı aksatmıyorum.. ne yaparsam yapayım okuyamıyorum fırsat olmuyor diyenler için aşağıdaki videoyu izlemelerini öneririm

[MEDIA=youtube]oNmXH2uN0Do[/MEDIA]

batu1283 ve wiya bunu beğendi.
  8. giray

giray Yeni Üye

2
    0
    0
  9. fveh23

fveh23 Komiser

231
    122
    0
    Valla devreler ben nazan hocanın isimle ateş arasına başladım...biraz ağır başladı ama çok olumlu yorumlar okudum zamanla akıcı olacaktır...yorumlarımı paylaşacam buradan...

10. wiya

wiya Komiser

264
    138
    0
    Ya ben aslında hiç kitap okumadım gibi birşey.evde ablamın tonlarca kitabı vardı arada bir gaza gelirdim alırdım okumak için ama üç beş sayfa olurdu hiç bisi anlamazdım,sonra da kenara firlatirdim.ne güzel şeyler yazmış arkadaşlar valla imrendim.omrumde bir tane kitap bitirdim oda "uzun beyaz bulut Çanakkale ile ilgili tarih kitabıydı.'

11. wiya

wiya Komiser

264
    138
    0
    Aynı ben devrem ya okuyamıyorum inan.bi kitap bitirdim ömrümde.

12. kertenkelebek

58
    45
    0
    İşte tam bu noktada Kitap seçimi çok önemli, herkesin bir kitap okuma eşiği vardır buna uygun kitapları belirlersek bir müddet sonra alışkanlık haline gelir.. sonra eşiğimiz de gelişir.. örneğin dili çok ağır bir kitap okumaya başlarsak bir müddet sonra sıkılır,kitap okumak bana göre değil çabuk sıkılıyorum diyebiliriz.. bu doğru değil öyle kitaplar var ki ufkumuzu açan bizi alıp götüren. Yeter ki Okuma seviyemize göre kitaplar seçelim. diğer konu ise kitapları araştırıp ona göre alıp okumak. Sık yapılan hatalardan birisi de kapağına veya arkasında yazılanlara aldanıp kitabı almak.. sonrasında hayal kırıklığı oluyor. Zamanımız kıymetli o yüzden mümkün olduğunca okuduğumuz kitapları iyi araştırıp seçelim.. mümkünse okuyan kişilerden öneriler alalım.. ben öneride bulunabilirim:))

psiko2323 ve wiya bunu beğendi.
  13. batu1283

batu1283 1.Sınıf Emniyet Müdürü

1.719
    1.082
    0
    İnsan bir konuda bunu ben yapamıyorum ,şimdiye kadar yapamadım ve bundan sonrada olmaz diye bir düşünce ile başlarsa zaten şartlanmış bir düşünce ile başarılı olacağını sanmıyorum.Üç çeşit kitaplara merakım var. Araştırma ve yakın zaman tarih, kişisel gelişim, polisiye roman .Araştırma ve yakın zaman tarih kitaplarını okurken mutlaka defterde olur yanımda yazarın bahsettiği olayları başka kaynaklardan da araştırırım.Bazen bir kitabı okurken 20 sayfa not aldığımı ve kitaptan daha fazla diğer kaynakları okuduğumda oluyor :) O da zevkli. Şu an Paul EKMAN ne düşündüğünü biliyorum,Galat-ı Meşhur ve Cahillikler Kitabı okuyorum.2 kitabı 2. kez okuyorum

psiko2323 ve wiya bunu beğendi.
  14. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.603
    0

Kitap okuma bir sanattır deniliyor ama malesef ben bu sanatı bir türlü icra edemiyorum

wiya bunu beğendi.
  15. dyrbkr-21

dyrbkr-21 Başpolis Memuru

84
    54
    0
    La gardaş kendimizi kandırmayalım bre kitap okumak kadar sıkıcı birşey var mı bu dünya da hele bi de polissen zaten zamanın Yok okuyacak kızmayın bana benim de fikrim bu :))

Sent from my iPhone using Polis Forum

16. psiko2323

178
    152
    0
    dybrbkr olayi bitirmis.. bak dostum inan bana internette face bokk vsde ki sacmaliklari okuyip sikilmjyosan kitap okurken asla sikilmaman lazim kaldiki bu arkadasin bu tutumunu da anliyorum cunku bizlere ta ilk okullardan itibaren kitap okumanin hep bir dersmis gibi dikte edilmesi sebebiyle kusaklar kitaplara on yargili oldu. Severek degilde mecbur birakildiklari icin okudular. Eee agac yasken egilecegine gore belli bi yasada gelince iste boyle kitaptan viruslu gibi kacan bi nesil yetistirdiler sagolsunlar...