Ödüllü soru | Polis Forum
  1. 2000 mesaja 200 TL ödülü kazanan arkadaşımız Dart31. kendsini tebrik ediyoruz. 2000 Mesaja 200 TL Ödül

Ödüllü soru

wiya 12 Aralık 2016

1. wiya

wiya Komiser

262
    137
    0
    Site yönetiminden gerekli izin alınmış ve bilgilendirme yapılmıştır.

Arkadaşlar malum 5 yıllık bir memur gerekli şartları taşıması halinde ücretsiz (ayliksiz)izne ayrilabiliyor.kanunu çok okudum ama çıkamadım isin içinden.3ilin personelini aradım,kendi personelime de gittim net cevap alamayınca hem kendi bilgi ihtiyacını karşılamak hemde benden sonra bu bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla bu başlığı koydum.

Pbs sisteminde 4yil9 aylık çalışma suresi almış olan bir memur malum 5 yılı dolunca ayliksiz izne gerekli şartları taşıması halinde hak kazaniyor.suree hesaplaması kafami karıştırıyor.daha onceden atiyorum 2 ay 3ay heyet raporu yada 10gunluk tek hekimlik raporlar varsa bunlar sureye dahil ediliyor mu yoksa bu surelerin tamamlaması mi lazım.konu burda karışıyor.normal sartlarda 3ay olunca ben ayliksiz izne hak kazanıyorum ,çünkü pbs De 4yil9 ay diyor çalışma surem için.kimi de diyor ki aktif gorev suresi gecerlidir rapor izin mizin olmadan 5yil dolması halinde kazanırsın.devrelerim kesin net bilgisi olan arkadaslardan bu konuda yardım istiyorum.

Arkadaşlar hangi bölgede çalışıyor ise atiyorum o bölgenin en meşhur yemeğini doyacagi şekilde ne yerse benim ikramim olsun yeter ki sorumu doğru bir şekilde cevaplasin:)atiyorum Erzurumda-cağ kebabı,sakaryada-islama köfte gibi..yesin afiyet şeker bal olsun.ben adminle konuştum, kendisinin bilgisi var ,hiç bir sikinti yok ,admine gonderecegim gerekli seyleri.

Son düzenleme: 12 Aralık 2016
  2. enricco

enricco Administrator Yetkili Kişi

717
    493
    0
    arkadaşın konusu hakkında bilgimiz vardır.

wiya bunu beğendi.
  3. wiya

wiya Komiser

262
    137
    0
    Yemeği iki yapsak gelir mi bi cevap!!!az gunum kaldı beyler ankaraya gitme sorma durumum yok,personelleri de aradım lakin cevap alamadım ,hayatımın kararını vereceğim daa,bilgisi olanlardan lütfen cevap bekliyorum.

4. wiya

wiya Komiser

262
    137
    0
    Kanunu hergun oku oku nerdeyse hukuk yorumcusu olacağım kafam iyice karıştı ,basite indiremiyorum konuyu.o nedenle bilgisi olanlardan daha önce ayliksiz izne çıkanlardan yada personelcilerden cevap bekliyorum

GUNCEL

5. Xeana

Xeana Administrator Yetkili Kişi

464
    487
    0
    Devrem bunu araştırıp bir cevap bulmaya čalisavam yarın mesai saati bitene kadar sana net cevapla dönmeye çalışacağım.

wiya bunu beğendi.
  6. Xeana

Xeana Administrator Yetkili Kişi

464
    487
    0
    Net cevabı bulursam da ben yemek istemiyorum bulunduğum ildeki bir şehit ailesinin çocuklarını benim yerime yemeğe göturmen yeterli olur cevabını bulmaya çalışacağım.

wiya bunu beğendi.
  7. wiya

wiya Komiser

262
    137
    0
    Tamamdır devrem çok teşekkür ederim.ya 8ili aradım,Personel yeni oryantasyon olduğundan bu konudaki arkadaşlar net birşey diyemiyor .Ben özelden gereğini yaparim fiş ve foto gönderirim.

emre5413 bunu beğendi.