PÖH EGM 10 Bin Özel Harekat alım başvuru sonuçları | Polis Forum
 1. 2000 mesaja 200 TL ödülü kazanan arkadaşımız Dart31. kendsini tebrik ediyoruz. 2000 Mesaja 200 TL Ödül

PÖH EGM 10 Bin Özel Harekat alım başvuru sonuçları

enricco 6 Aralık 2016

 1. enricco

  enricco Administrator Yetkili Kişi

  717
  493
  0
  Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılacak 10 bin özel harekat polisi için başvurular 2 Kasım 2016'da başladı. Geçen yıl yapılan PÖH alımlarında sonuçlar başvuru tarihinin bitmesi ardından bir hafta içinde açıklanmıştı.
  x
  Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılacak 10 bin özel harekat polisi için başvuru sonuçları hala açıklanmadı. Başvuruların 14 Kasım'da sona ermesinin ardından başvuru yapan adaylar, sonuçları beklemeye başladı. 10 bin özel harekat polisi alımı için başvuruların üzerinden 21 gün geçti. Polis Akademisi Başkanlığı, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir açıklama henüz yapmadı. Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 10 bin kişilik özel harekat alımı için toplam 285 bin adayın başvurduğu belirtildi.

  PÖH ÖZEL HAREKAT POLİS SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK

  Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 10 bin kişilik özel harekat alımı için toplam 285 bin adayın başvurduğu belirtildi. Bu yüzden sonuç açıklama süresi uzuyor. Birçok adayın umut bağladığı, 10 bin özel harekat polisi alımı başvuru sonuçları açıklandığında Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sitesi üzerinden duyurulacak.

  PÖH ÖZEL HAREKAT POLİS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Geçen yıl yapılan PÖH alımlarında sonuçlar başvuru tarihinin bitmesi ardından bir hafta içinde açıklanmıştı. Bu yıl yapılana başvuru sayısının bir hayli fazla olduğu düşünülürse sonuçlarını açıklnamasını uzun sürmesi normal. Sonuçların en geç iki hafta içinde açıklanmasını bekliyoruz. PÖH mülakatlarının da aralık ortasında başlaması muhtemel. pa.edu.tr adresinden Özel harekat sonuçları ile ilgili herhangi bir açıklama geldi anda haberimizde olacak.

  [​IMG]

  10 BİN ERKEK ÖĞRENCİ ALINACAK

  Polis Akademisi'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, "Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere 10.000 erkek öğrenci adayı alınacağı ve Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvuruların 10 Ekim 2016 başlayacağı bildirilmiştir. Ancak bilgi işlem sisteminde yaşanan teknik sorunlar nedeniyle ön başvurular 17 Ekim 2016 tarihine ertelenmiştir" ifadelerine yer verildi.

  Adaylar EGM PÖH sonuçları ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Polis Özel Harekat mülakat tarihi de başvuru sonuçlarının açıklanaması ile netleşecek.  POLİS ÖZEL HAREKAT PARKURU NASIL OLACAK?

  PÖH Başvurularını yapan binlerce gencimizin bir diğer merak konusu ise Polis Özel Harekat Parkuru oldu. PÖH Mülakatlarının en önemli aşaması olan PÖH Parkuru, alınan bilgilere göre geçtiğimiz yıllar ile hemen hemen aynı olacak. İllerimizin pek çoğunda farklı ilçelerde bu parkurun benzeri kuruldu ve pek çok genç bu parkularda mülakatlara hazırlanıyor.

  [​IMG]

  Polis Özel Harekat Parkuru ise şu şekilde olacak;

  1) Aday “BAŞLA” komutu ile çizgiyi geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa sola sıçrama hareketi yapacaktır. Sıçrama tahtası boyu 2.5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20 cm olacaktır. Sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçrama için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

  2) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) sıçrayarak geçecektir. İçerisine basmadan geçilen her bir lastik için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir. İç genişliği 17 inch (43.18 cm) olan lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır. Lastikler yatırıldığında yüksekliği 18 cm olacaktır.

  3) Ağırlık taşıma etabında adaylar, 30 kg (15x2) ağırlığında iki kum torbasını aralarında 10 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladıkları noktaya bırakacaktır.

  4) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarından koşu istikametinde önce ikinci topa ardından ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaklardır. Her bir eksik dokunma için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.
  5) Düz takla hareketinde aday, yer minderinde öne doğru (1) defa düz takla atacaktır.

  6) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu (1.5 metre yüksekliğinde ve 2.5 metre aralığında) dışından dolaşılarak tamamlanır. Her bir eksik geçiş için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

  7) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm ve alttan geçilecek engel yüksekliği 95 cm olup engeller arasındaki mesafe 2 metre) üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, devirme ve düşürme için bitiş süresine (2) saniye ceza olarak ilave edilecektir.

  NOT 1: Herhangi bir istasyonu yapmayan aday elenir.

  NOT 2: Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar, spor malzemelerini yanlarında getireceklerdir.

  2015 yılı POMEM Özel Harekat Giriş Sınavının bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında polislik mesleğini icra edecek adayların denge ve kondisyon açısından polislik mesleğine uygunluklarını ölçecek parkur, komisyon üyelerinin kararları doğrultusunda yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. POMEM Özel Harekat fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir. Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru 48 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan adaylar yönetmelik gereği 100 tam puan alırlar. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrenci adayı olamaz” kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler.

  Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır."

  [​IMG]
  kaynak:akşam