Polisten kaçan şüpheli şahıslar yakalandı | Polis Forum
 1. Forumda sizden para isteyen kişilere asla itibar etmeyiniz. Kimseye 1 tl dahi göndermeyiniz. Bu konuda site yönetimi olarak sizleri uyarıyoruz. Doğacak sonuçlardan kullanıcılar sorumludur.

Polisten kaçan şüpheli şahıslar yakalandı

batu1283 11 Ocak 2017

 1. batu1283

  batu1283 1.Sınıf Emniyet Müdürü

  1.719
  1.082
  0
  Gündü Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı girişimin bulunulduğu Gaziantep'te akşam saatlerinde hareketli saatler yaşandı. Saldırı düzenleneceği iddiasıyla ihbarı edilen bir aracı durduran ekipler, araçtan yayan olarak kaçan şahısların peşine düştü. Edinilen bilgiye Gaziantep'te polis ekipleri akşam saatlerinde çalıntı olduğu ve terör saldırısında kullanılabileceği ihbarı alınan 03 UE 626 plakalı aracın peşine düştü. Dur ihtarına uymayan aracı kovalayan polis ekipleri Kavaklık arkı Mesire alanında aracı kıstırdı. Araçtan inen biri kadın 3 kişi olduğu ileri sürülen şahıslar aracı bırakarak yayan olarak kaçmaya başladı.Polisler havaya uyarı ateşi açarak, şahısların peşine düştü. Olayla ilgili bir şahıs yakalanırken, 2 kişinin ise arandığı iddia edildi. Öte yandan aracın bagajı ise kontrollü patlatıldı.
   
 2. batu1283

  batu1283 1.Sınıf Emniyet Müdürü

  1.719
  1.082
  0
  Bugün Emniyet Müdürlüğü'ne terörist saldırının gerçekleştiği Gaziantep'te ikinci bir saldırı gerçekleştirildi. Saat 19.30'da devriye görevini yapan polis aracına içinde 3 kişinin bulunduğu otomobilden ateş açıldı.
  Gaziantep'te kontrol noktasındaki polis ekibine, ihbar üzerine takip edilen bir otomobilden ateş açan 3 kişiden 1'i, kovalamaca sonucu yaralı olarak yakalandı.

  İl Emniyet Müdürlüğünde çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen saldırganın irtibatlı olduğu kişilere yönelik il genelinde güvenlik önlemlerini artıran polis, ihbar üzerine Şahinbey Mahallesi'nde içerisinde 3 kişinin bulunduğu 03 UE 626 plakalı aracı takibe aldı.

  ATEŞ AÇILDI
  İlçedeki Hayri Tütüncüler Parkı yakınlarındaki kontrol noktasında bekleyen polis ekibine silahla birkaç el ateş açan araçtaki saldırganlar kaçtı. Kovalamaca sırasında kaldırıma çarparak duran otomobildeki 1 kişi silahla vurularak, yaralı ele geçirildi. Diğer iki kişi ise kaçtı.

  KONTROLLÜ PATLATMA
  Bu arada çalıntı olduğu belirlenen araçta arama yapan ekipler, bagajda bulunan bir çantayı kontrollü olarak patlattı. Çanta boş çıktı.

  Güvenlik güçleri, kaçan 2 saldırganın yakalanması için bölgede operasyon başlattı. Şüphelilerin Emniyet Müdürlüğündeki saldırıda etkisiz hale getirilen saldırganla irtibatlı olabileceğini değerlendiriyor.

  TERÖRİSTİ AİLESİ TEŞHİS ETTİ
  Öte yandan Gaziantep Emniyet Müdürlüğündeki çatışmada etkisiz hale getirilen saldırganın cenazesi, ailesi tarafından teşhis edildi.

  İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerinde bazı adreslerde arama yaptı.