POLSAN MAGDURLARI | Sayfa 50 | Polis Forum
  1. 2000 mesaja 200 TL ödülü kazanan arkadaşımız Dart31. kendsini tebrik ediyoruz. 2000 Mesaja 200 TL Ödül

POLSAN MAGDURLARI

Eneseme 14 Kasım 2016

1. donpetro55

donpetro55 Başpolis Memuru

91
    37
    0
    Kopekler 168 tl olan aidatı 173 yapmışlar ben kesilmesini istemiyorum diyorum adamlar anamiza sover gibi kopek oğlu kopekler

2. bozyak

bozyak Bekçi

11
    2
    0
    bizim aidatlarımızla maaş alıyorlar, yiyip içiyolar ve bizi hiç düşünmüyorlar haram zıkkım olsun

3. Aydin 41

Aydin 41 Komiser Yardımcısı

113
    78
    0
    Az önce sandıkla görüştüm aksine açıklama olmazsa krediler 20 nisana kadar kapalı gözüküyor arkadaşlar belki 20 ocaktan sonra yıllık gelir gideri gördükten sonra açma ihtimalleri var ancak onunda şartlarını bilmiyoruz benim önerim buradan atıp tutmakla olmuyor en az 50 kişilik bir grup ile Ankara'ya gidip 20 ocakta bir karar çıkmaz ise ilgililerle yüzyuze görüşmek en mantiklisi gibi geliyor bana bu sayı daha fazla olursa daha etkili olur.en azından birinci ağızdan niyetlerini öğrenir ona göre başımızın çaresine bakarız.burada bagirinip duruyoruz ya kaç kişi var Ankara'ya gelecek buradan saymak istiyorum yeterli sayıyı bulursak varım 5-10 kişi gitse bile hiçbir etkisi olmaz.

donpetro55 bunu beğendi.
  4. Paşa

Paşa Polis Memuru

53
    15
    0
    Kimse gelmez devrem boşuna plan yapma ben dahil hepimiz için en kolayı burdan atıp tutmak

5. batu1283

batu1283 1.Sınıf Emniyet Müdürü

1.719
    1.079
    0
    Emniyet Genel Müdürlüğü ........ İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuruyum.Emniyet Teşkilatı Kanununun 90. Maddesine istinaden kurulmuş olan Polis Bakım Ve Yardım Sandığının 2008 yılından itibaren ........... sayılı üyesiyim.2008 yılından bu zamana kadar düzenli olarak kademe,dereceye göre maaşımdan aidat kesilmektedir. 2015 yılında Polsandan Tüketici Kredisi kullandım.Aynı yıl ücretsiz izine ayrıldım ve ekonomik sıkıntılardan dolayı ödemelerimi 5 ay yapamadım.2016 Şubat ayında göreve başladım.2016 Mart ayından itibaren maaşımda bana sadece 15(Onbeş) TL kalacak şekilde Polsan kesinti yapmaya başladı.Polsana maille yaptıkları uygulamanın yanlış olduğu yasal takip sürecine giren borcumu yasal süreci izlemeden yaptıkları bu uygulamanın beni zor durumda bıraktığını diğer borçlarımı ödeyemediğimi belirttim fakat müspet bir cevap alamadım.Bu durumdan dolayı diğer borçlarım tarafından icra takibi başlandı ve maaşımdan icra kesintisi yapılmaya başlandı.Aynı zamanda Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğünce de bu durumdan dolayı 10 ay kıdem tenzili cezası aldım.Bu konu ile ilgili maaş bordrolarım ekte sunulmuştur.Ekteki bordrolarda Polsan tarafından kesinti tutarları ,maruz kaldığım icra kesintisi ve disiplin cezası görülmektedir. 2016 Aralık ayına kadar aylık 15(Onbeş) TL kalacak şekilde kesintiler devam etti.
    Polsana defelarca Polsandan ayrılmak için dilekçe vermeme rağmen şahsıma telefonla mevcut kredi borcumun Polsandaki birikmiş üyelik ve temettü toplamından fazla olduğu için üyelikten çıkamayacağımı bildirerek Polsandaki birikimimle kullanmış olduğum tüketici kredisini ilişkilendirmişlerdir.Bunun yasal olmadığını kullanmış olduğum kredi sözleşmesinde böyle bir maddenin bulunmadığını sözleşme gereğince kredi taksitlerinin kesilmesine devam edilmesini üyeliğimin iptal edilerek biriken üyelik aidatı ile temettülerin tarafıma ödenmesini istedim.Yukarıda belirtiğim gibi yine üyeliğimi iptal edip haklı talebimi yerine getirmediler.
    Ben Polis Bakım ve Yardım Sandığı üyeliğimin isteğim doğrultusunda iptal edilmesini ,bu zamana kadar tarafımdan kesilen üyelik aidatları ve temettü birikimlerimin toplamının tarafıma ödenmesini ,sandıktan kullandığım tüketici kredisinin sandık tüketici kredisi sözleşmesinde belirtilen aylarda belirtilen şekilde kesilmesinin sağlanmasını
    Arz ederim

6. batu1283

1.719
    1.079
    0
    Bu şekilde bir mail attım arkasından da daha önce göndermiş olduğum fakat cevap vermedikleri maile ;
    Tarafınıza göndermiş olduğum Polsanın bulunduğu suç duyurularını öğrenme konulu mailime en son verilen cevaba ithafen sormuş olduğum ;
    Polis Bakım ve Yardım Sandığı Ortaklık Operasyonları Müdürlüğü ;
    Polis Bakım ve Yardım Sandığı ortakları yasal işlem yapılmış suçlar hakkında hiç bir bilgisi yok.Kastettiğim nokta burası .İşlenen suçları ortak adına siz baş vurmadıysanız biz ortaklara bilgi verinki biz ortaklarda şahsi olarak oluşan durumdan ,zarardan taraf olalım davamızı açalım.Kaldı ki ortağın çıkar ve menfaatlerini korumak sizin ilk amacınız olmanıza rağmen bilgi verinki işlenen suçları şahsi olarak biz takip edelim.
    mailime cevap vermediniz
    İşlenen suçun niteliklerini ve zamanlarını öğrenmek üyesi olduğum sandığı zarara uğratarak şahsımıda zarara uğratan kişilerden şahsi olarak davacı olacağımdan zamaşımı ve diğer olumsuzluklarla karşılaşmamak için cevabın ivedi olarak verilmesi hususunu arz ederim

7. Aydin 41

Aydin 41 Komiser Yardımcısı

113
    78
    0
    Paşa kardeşim biz böyleyiz işte sallamaya geldimi salla hadi icraat dedinmi bak arkaya kimse yok buradan Polsan çalışanlarına küfretmekle olmuyor hiçbir şey değişmiyor doğru kulvarlarda yürümek gerekiyor bizim sorunumuz la sandık çalışanı ilgilenmez ilgilenemez o maasina bakar sen sorunu kaynağında ancak cozersin çizebilirsen yoksa burada yırtınip durursun boşluğa

Baha16 bunu beğendi.
  8. batu1283

1.719
    1.079
    0
    Ücret Yönergesi (01.01.2015)
    Fazla Çalışma ve Telafi Çalışması Yönergesi (01.10.2015)
    Seyahat Giderleri ve Harcırah Yönergesi (01.11.2015)
    İzin Yönergesi (09.11.2015)
    Vekalet Ücretlerinin Dağıtımında Uygulanacak Usul ve Esaslar Yönergesi (01.11.2015)
    1-Belirtilen yönergelerinin içeriğini bir üye olarak öğrenmemin ne engel olduğunu bu konuda bir yönetim kurulu tarafından gizlilik kararının alınıp alınmadığını
    2-Gizlilik kararı yok ise kendi adına işlem görenlerin çalışma şartları ile ilgili yönergeleri bilmemin en doğal ve yasal hakkım olduğunu
    3- Bu yönergeleri gizliliği bahane ederek üyelerinizle paylaşmamanın yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebileceği
    4-Bilgi edinme kanununun tarafıma gönderdiğiniz maddelerini teker teker incelediğimde hiç bir maddenin belirttiğim yönergeleri öğrenmeme kısıtlama getirmediği dolayısı ile kanunsuz bir istemde bulunmadığımdan
    yukarıda belirttiğim yönergelerin birer suretinin tarafıma gönderilmesini
    Arz ederim. Bu da kendi içerisinde çalışma şartlarını belirleyen yönergelerle ilgili attığım maile verilmeyen cevaba tekrar gönderdiğim mail

umutla gülümse bunu beğendi.
  9. batu1283

1.719
    1.079
    0
    Emniyet Teşkilat Kanunun 90 maddesi "Emniyet Umum Müdürlüğüne bağlı ve varidatı, Emniyet Umum Müdürlüğü kadrosuna dahil maaşlı ve ücretli memurlardan, Sandığa ortak olanlar tarafından temin edilmek üzere bir (Polis Bakım ve Yardım Sandığı) kurulur. Bu Sandık hükmi şahsiyeti haiz olup ortaklarının hizmet esnasında ve emekliliklerinde, nizamnamesinde tespit edilen hususlarla birlikte, Sandık İdare Binaları, Talebe Yurtları, Dinlenme Kampları ve ortakların Mesken ihtiyaçlarını karşılamak üzere gayrimenkullere tasarruf edebilir. Sandığın mevcutları ve alacakları Devlet mallarına ait hak ve rüçhanları haizdir. Evvelce kurulmuş olan Polis Bakım ve Yardım Sandığı işbu 90. madde hükümlerine tabidir.
    Polsanda kaç personel çalışmaktadır .Bu çalışan personelden kaç tanesi 657 DMK tabi devlet memuru kaç tanesi 657 DMK tabi olup aynı zamanda 3201 EMT Kanununa tabidir.
    Belirttiğim kanuna tabi olup ayrıca Polsandan ücret alınıyor mu.Fazla çalışma ücreti ,Temsil ücreti kalemlerinden ödeme kimlere yapılıyor.
    Üyelerinin fazla çalışma ücreti almazken açıklamaktan çekindiğiniz yönerge ile fazla çalışma ücreti verilen personellerin statüleri nelerdir?
    Polsanda mevcut personelin 657 sayılı kanunun 4a-4b-4c statüsünde olan personel sayısı sözleşmeli çalışan personel sayısı ,işçi sayısı ,uzman sayısı hakkında tarafıma bilgi verilmesini Personelin aktif çalışmalarının sağlanması için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmesini
    Arz ederim

10. batu1283

1.719
    1.079
    0
    en sonda Personel Yemek ve Çay giderleri konu ya
    Daha önceden tarafınıza göndermiş olduğum
    Sayın Polsan yetkilileri Bende Emniyet Genel Müdürlüğü personeliyim.Bana şu ana kadar öğle yemeği imkanı sağlanmadı.Lütfen Emniyet Genel Müdürlüğü personeli olarak bana sağlanmayan bana sunulmayan bir imkanı siz gider olarak faaliyet raporunda gösteriyorsanız ve gider kalemi olarak gösteriyorsanız gelir kaleminden düşüpte mevcut karı hesaplayıp buradan da bana yıllık temettü ödüyorsanız bunun yasal dayanağı varsa yasal dayanağını varsa imkanı banada Emniyet Genel Müdürlüğü personeli olmam nedeni ile aynı imkanın sağlanması yok ise gider olarak gösterilmemesi her çalışanın kendi imkanları ile öğle yemeğinin sağlanmasını ayrıca her seferinde çay gideri sorulduğunda Yapılan harcamanın tutarı sandık aktif büyüklüğünün yüz binde 2,44 yani %0,00002446 sıdır ve sandık ortaklarının aidatları ile karşılanmamaktadır. şeklinde harcamayı küçük gösterecek şekilde belirtmenize gerek yok.Sandığın aktif büyüklüğünün bana ne faydası oldu ki ? Sandık ortakların aidatlarından karşılanmıyor da niçin faaliyet raporunda gider olarak gösteriliyor.Sandığın ortağından karşılanmıyorsa nereden karşılanıyor .Ortağınız ben gibi personel kendi ödemiyorsa kim ödüyor
    mailime cevap vermediniz.Lütfen üyelik aidatı almanıza rağmen hiç bir hizmet vermediğiniz telefonla sanki üye olmakla hatayı biz yapmışız gibi muameleye maruz kaldığımız sözde amacınızın ve misyonunuz Emniyet Teşkilatı Kanunun 90 maddesi doğrultusunda çalıştığınızı söylemenize rağmen kötü günümüzde yanımızda olmadığınız halde daha da kötü duruma düşecek şekilde çalışarak üyelerinizi hayal kırıklığına uğrattığınız benden sorduğum sorulara akıllı ve mantıklı yasal çerçeve içerisinde hakkaniyet doğrultusunda cevap vermenizi
    arz ederim şeklinde mail attım

11. Sarp

Sarp Bekçi

10
    1
    0
    Arkadaşlar haber7 de 129 bin bylokçu tespit edildiği yazıyor polsan 1 yıl kredileri açmaz artık hepimize geçmiş olsun

LG-K500 www.polisforum.net mobil uygulaması ile gönderildi.

12. batu1283

1.719
    1.079
    0
    Birinin dediği gibi kimseye gaz vermek değil amacım .Zaten herkes belli bir yaşa gelip belli bir idrak kapasitesine sahip insanlarız.Kendi durumunu göz önüne alarak ne yapacaksa yapar.Benimkisi ölmüş eşşek kurttan korkarmı durumu .Ben sadece adli mercilere başvuramadım oda hem maddi imkansızlıklar hemde muhatap olunan mahkeme Ankara da olması .9 ay 15 TL maaşa mahkum edildim. Kimse neler çektiğimi bilemez siz arkadaşlarıda tahmin edebiliyorum kendimden çıkarım yaparak ama sadece tahmin.Yasal mücadele edelim dedim eğer forumu incelerseniz en az 20 kere yazdım bir kere daha yazıyorum Ankara da avukat ile irtibata geçebilecek açılacak davayı takip edebilecek bir arkadaş çıksın o arkadaşa da emeğini verelim birlik olalım açalım dava .21 oldu

Aydin 41 bunu beğendi.
  13. batu1283

1.719
    1.079
    0
    nerede okudun arkadaş öyle bir haber yok 129 bin ne demek rakamda yanlışın var

14. Sarp

Sarp Bekçi

10
    1
    0
  15. Sarp

Sarp Bekçi

10
    1
    0
  16. batu1283

1.719
    1.079
    0
  17. Sarp

Sarp Bekçi

10
    1
    0
    Kardeşim google den haber7 yaz açılan sayfada kocaman yazılarla fetöcü 129 bin bylokçu tespit edildi yazıyor

LG-K500 www.polisforum.net mobil uygulaması ile gönderildi.

18. Sarp

Sarp Bekçi

10
    1
    0
  19. ABREK

ABREK Bekçi

24
    23
    0
    kesinlikle katılıyorum ankarada bu işlerden anlayan bir avukatla görüşüp bize bilgi verecek varsa vekaletlerimizi verip dava açalım

20. bozkurt19

bozkurt19 Komiser Yardımcısı

119
    111
    0
    Ben samsundayim ama anakarada subaylıktan ayrılmış çocukluk arkadaşım olan bIR avukat var..isterseniz bir görüşeyim..