Ana Sayfa / PMYO / 2018 PMYO Baraj Puanı Kaç Oldu?
2018-pmyo-baraj

2018 PMYO Baraj Puanı Kaç Oldu?

Polis meslek yüksek okullarına her sene 2500 öğrenci alımı yapılmaktadır. 2018 yılı içerisinde yine temel yeterlilik testi sınavı sonrasında 2500 polis meslek yüksek okulu öğrencisi alımı yapılacağı mayıs ayında duyurulmuştu. Peki 2500 polis meslek yüksek okulu alımı için temel yeterlilik testi sınavı baraj puanı kaç olacak bu konuya sizler için detaylı olarak değineceğiz.

2018 Polis Meslek Yüksek Okulu Baraj Puanı Kaç?
Polis meslek yüksek okulları bilindiği üzere 2 yıllık eğitim veren polis okullarıdır. Ülkemizde şuanda mevcut olarak 5 tane polis meslek yüksek okulu bulunmaktadır. Geçmiş zamanlarda polis meslek yüksek okuluna alımların 7500 civarı olduğu yıllarda bu sayının yaklaşık olarak 27 civarında olduğunu sizlerle zaten paylaşmıştık. Polis meslek yüksek okullarını kazanan polis adayları resmi üniformalı olarak 2 yıl kazandıkları okulda eğitim görmekteler ve bu eğitim boyunca tüm giderler devlet tarafından karşılanmaktadır yani polis meslek yüksek okulları ücretsiz eğitim kurumlarıdır.

Polis meslek yüksek okullarına girmek isteyen adaylar için polis akademisi başkanlığı her sene öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin yapmış olduğu sınavlarda bir baraj puanı belirlemekte ve bu baraj puanına göre polis meslek yüksek okullarına başvuracak adayların başvurularını almaktadır. Normal şartlarda bu yıla kadar polis meslek yüksek okullarının baraj puanları çoktan belli oluyordu ancak 2018 yılı içerisinde yapılan sınav değişikliği nedeniyle sınavların geç yapılması nedeniyle polis meslek yüksek okulları baraj puanı hala açıklanabilmiş değil.

2017 PMYO Baraj Puanı Kaçtı?
2017 yılında yüksek öğretime geçiş sınavı varken yani polis meslek yüksek okulu baraj puanı mayıs ayının başında açıklanmıştı. Bu sene ağustos ayı başı olmasına rağmen hala polis meslek yüksek okulu baraj puanı açıklanmadı. Polis meslek yüksek okullarının 2017 yılında yüksek öğretime geçiş sınavı ile alım yaptığı yılda yani baraj puanı olarak 260 puan belirlenmişti. Bu puanın altında alanlar 2017 yılında polis meslek yüksek okulu sınavlarına başvuramadılar.

2018 PMYO Baraj Puanı Açıklandı mı?
Polis meslek yüksek okullarına alımı yapılacak olan 2500 öğrenci için 2018 polis meslek yüksek okulu baraj puanı şuanda açıklanmamış durumda. Sınavların açıklanmasına rağmen baraj puanının açıklanmaması bu hafta içi baraj puanının açıklanabileceğini göstermektedir. Bizim baraj puanı konusundaki tahminimizi ise 250-260 puanlarından bir tanesi olacağı yolundadır.

İlginizi Çekebilir!

2019-pmyo-yas

2019 PMYO Yaş Şartı Kaçtır?

Polis meslek yüksek okullarına alımların sürdüğü günümüz de her ne kadar da polis meslek yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir