Ana Sayfa / POMEM / 23. Dönem POMEM Baraj Puanı Kaç Olacak?
23-donem-pomem

23. Dönem POMEM Baraj Puanı Kaç Olacak?

Polis meslek eğitim merkezlerine alımların hız kazandığı son 2 yıldır polis olmak isteyen aday sayısı da alıma göre oldukça artmış durumdadır. Özellikle önlisans mezunlarının da polis meslek eğitim merkezlerine alınmasının ardından polisliğe ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Polis meslek eğitim merkezi sınavlarına girmek isteyen adayların 23. dönemle ilgili olarak merakla bekledikleri başvuru baraj puanı ile ilgili detayları sizlerle paylaşacağız.

23. Dönem Pomem Alımı Ne Zaman Yapılacak?
Polis meslek eğitim merkezleri bilindiği üzere 4 ay eğitim veren resmi ve ücretsiz polis eğitimi veren kurumlardır. Polis meslek eğitim merkezlerine önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru da bulunabilmektedirler. Tabi önlisans ile lisans mezunlarının başvuru koşulları farklıdır puan olarak lisans mezunları her yıl yapılan kamu personeli seçme sınavına girerlerken, önlisans mezunları 2 yılda bir kez yapılan önlisans kpss ye girmektedir. Son zamanlarda eğitimin 4 aya düşmesiyle birlikte hızlı şekilde alımlar yapıldığı günümüz de 23. dönem için de polis akademisi başkanlığı mayıs ayının sonlarında 2018 kamu personeli seçme sınavının ardından alım yapacağını duyurmuştu.

2018 kamu personeli seçme sınavının da yapılmasının ardından gözler polis akademisi başkanlığına çevrilmiş durumda. Polis akademisi başkanlığı alımlarla ilgili olarak bizim tahminimiz 30 ağustosta açıklanması beklenen kamu personeli seçme sınavının sonuçlarını beklemektedir. Nedenine gelecek olursak zaten eski 2017 puanı ile yeterince polis alımı yapıldı yeni adaylarında başvuru da bulunabilmesi amacıyla polis akademisi başkanlığı kpss sonuçlarının açıklanmasının ardından 23. dönem pomem başvurularını açıklayacaktır.

23. Dönem POMEM Baraj Puanı Kaç Olacak?
30 ağustos tarihinde kamu personeli seçme sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından polis akademisi başkanlığı analizlerini yaparak lisans mezunları için baraj puanı belirleme yoluna gidecektir. Son yapılan alımda yani 22. dönem polis meslek eğitim merkezi alımlarında lisans mezunları için baraj puanının 60, önlisans mezunları için ise baraj puanının 70 olduğunu hatırlatmakta fayda var. Peki 23. dönem polis meslek eğitim merkezi alımlarında önlisans ve lisans mezunları için baraj puanı kaç olacak?

Polis akademisi alımla ilgili duyuru yaptığı halde sınav sonuçları açıklanmadan baraj puanı hakkında duyuru yapması çok zor arkadaşlar. Bizler de kendimizce geçmiş yıllardaki tecrübelerimize dayanarak 2018 23. dönem polis meslek eğitim merkezi alımları için lisans mezunlarının baraj puanının 65, önlisans baraj puanının ise 70 olacağını düşünmekteyiz. Bunlar sadece bizim tahminlerimizdir arkadaşlar baraj puanı henüz açıklanmış değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir